Vác felsővárosi református gyülekezet

Magunkról
- Bemutatkozás
- Lelkész
- Presbitérium
- Munkatársak
Iskola
Gyermekmunka
Történet
Gyülekezeti alkalmaink
Hírek
Programok
Képtár
Népfőiskola
Testvérgyülekezetek
Hanganyagok
Gondolatok
Elérhetőség


<< 2020 Február >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901

HÍREK


Emlékeztető az utókornak
2009. Június 25.

E M L É K E Z T E T Ő

az Utókornak


Teremtő és gondviselő Istenünk iránti mélységes hálaadással írom ezeket a mondatokat, hogy az utánunk jövő nemzedékek számára maradjon írásos emlék arról, hogy az Úr a 2009. esztendőben milyen hatalmas dolgokat cselekedett velünk.

Megengedte, hogy az életveszélyesen megrogyott torony-sisak teljes ácsszerkezetét újra cseréltethettük, és az elkészült fa ácsolatot vörösréz lemezzel boríthattuk. De ez még nem minden.

A torony a csillagig föl volt állványozva. Ez adta a gondolatot, hogy a torony homlokzatát is ki kéne javíttatni és újra festetni, ezzel megtakaríthatnánk egy újabb állványozást. De hogy néz ki egy teljesen megújított torony mögött a kopott templomhajó? – kérdeztük egymástól. Próbáljuk meg, hátha az egész templom homlokzatát meg tudjuk újítani! – Sikerült, Isten ezt is csudálatosan megadta.

A teljes kivitelezés 16.850.000.- Ft-ba került. Ennek fedezetét részben a gyülekezet tagjainak adományai, részben pedig a váci Önkormányzat nagyvonalú támogatása biztosította.

Áldjuk Istent, hogy a mi nemzedékünknek engedte meg, hogy előbb belülről, majd kívülről is teljesen megújulhatott templomunk. Az Ő csodájaként éltük meg, hogy néhány év leforgása alatt megtörtént az orgona teljes rekonstrukciója, vadonatúj villanyvezeték hálózat került a régi helyére, hatvan százalékban új padok készültek a templomba, és egy rendkívül jó hatásfokkal működő fűtést is beszereltethettünk templomunkba.

Azzal a reménységgel helyezzük el ezt az emlékeztetőt a torony-díszbe, hogy utánunk jövő testvéreinknek bátorítást jelent majd a mi hálás bizonyságtételünk.

A torony és a templomhajó teljes felújítását a „CREDIT Kft. Nagymaros, Szarvas köz 2.” Cég végezte el elsőrendű minőségben. A cég vezetője MÁK IMRE.  A műszaki ellenőr a teljes felújítás során CSUKA ISTVÁN testvérünk volt, aki gyülekezetünk presbitere.

 

SOLI DEO GLORIA

Vác, 2009. június 25.

 

Fónagy Miklós

esperes-lelkipásztor